Reklama

Plíseň nohou

Plíseň nohou (tinea pedis) je onemocnění, které se rozvíjí v teplém a vlhkém prostředí. Je to nejobvyklejší plísňové onemocnění kůže, které postihuje kolem 4 procent Ame­ričanů, převážně mužů. Plíseň bují na odumřelých kožních buňkách a hojivém pletivu kůže nohou, zvláště mezi prsty. K příznakům nemoci patří záněty, pálení, svědění, praskání kůže a puchýře.

Plíseň, která toto onemocnění způsobuje, se rychle šíří poté, co byly užitečné bakterie zničeny nasazením antibiotik, drogami nebo zářením. Zvláště dobře se šíří na teplých a vlhkých místech, jako jsou šatny tělocvičen a plováren.

Byliny
  • Denně vypijte 3 šálky čaje z byliny pau ďarco. Ten je možno užívat i zevně. Připravte silný čaj s použitím 6 čajových sáčků na 2 litry teplé vody. V této směsi si třikrát denně máčejte nohy vždy po dobu patnácti minut, a úleva se dostaví.
  • Jinou lázeň si můžete připravit s použitím 20 kapek oleje z kustovnice cizí do malého množství vody a touto směsí si třikrát denně budete po patnácti minutách natírat nohy. Po uplynutí této doby nohy důkladně osušte a naneste na postižená místa několik kapek ne­ředěného oleje z kustovice cizí. Jde u účinný přírodní protiplísňový prostředek.
Doporučení
  • Sestavte si vyvážený jídelníček, který se bude sklá­dat ze spousty syrového ovoce a zeleniny, pečených ryb, pečeného kuřete bez kůže, zrnin vcelku a jogurtu i dal­ších potravin s obsahem acidofilních kultur.
  • Vyhněte se nápojům na bází koly, zpracovaným potra­vinám, zpracovaným zrninám a všem formám cukru. Nejezte smažená nebo maštěná jídla.
  • Dle výše uvedeného návodu berte doplňkově vita­miny A, B a C.
  • Udržujte si nohy v suchu. Po koupeli se pečlivě utřete i mezi prsty. Každý ručník použijte jen jednou a pak jej nechte vyprat. Noste savé ponožky z bavlny. Větrejte si boty a denně si ponožky měňte. Ponožky, ručníky a všech­no ostatní, co přišlo do kontaktu s infikovaným místem perte.

Důležité upozornění:

Vždy platí, že před zahájením jakékoli formy léčby, ať už klasické nebo alternativní, byste měli konzultovat se svým lékařem nebo jiným zdravotním odborníkem. Každý jednotlivý organismus je unikátní a reaguje odlišně na různé léčebné metody. Samoléčba může vést k nežádoucím účinkům nebo zhoršení stavu.

Zvláštní opatrnost je nezbytná u několika skupin osob:

  1. Alergici: Osoby trpící alergiemi by měly být obezřetné při využívání doplňkových léčebných metod, protože některé látky mohou vyvolat alergické reakce.
  2. Uživatelé léků: Lidé užívající pravidelnou medikaci by měli konzultovat využití alternativních léčebných přístupů s odborníkem, aby se minimalizovaly interakce mezi léky.
  3. Těhotné a kojící ženy: Během těhotenství a kojení je bezpečnost různých léčebných metod pro matku i plod či kojence klíčová. Je třeba konzultovat jakýkoli zásah s gynekologem či pediatrem.
  4. Děti: Děti mají citlivý organismus, a proto je důležité konzultovat jakoukoli změnu v léčbě s pediatrem.

Tento server není určen k diagnostice nemocí a neměl by být považován za zdroj kompletního lékařského poradenství. Naším cílem je poskytnout vám informace a povzbudit vás hledat odbornou pomoc tam, kde je to zapotřebí. Pamatujte, že vaše zdraví je cenný poklad, a proto byste k němu měli přistupovat s maximální péčí a zodpovědností.