Plíseň nohou (tinea pedis) je onemocnění, které se rozvíjí v teplém a vlhkém prostředí. Je to nejobvyklejší plísňové onemocnění kůže, které postihuje kolem 4 procent Američanů, převážně mužů. Plíseň bují na odumřelých kožních buňkách a hojivém pletivu kůže nohou, zvláště mezi prsty. K příznakům nemoci patří záněty, pálení, svědění, praskání kůže a puchýře.
Plíseň, která toto onemocnění způsobuje, se rychle šíří poté, co byly užitečné bakterie zničeny nasazením antibiotik, drogami nebo zářením. Zvláště dobře se šíří na teplých a vlhkých místech, jako jsou šatny tělocvičen a plováren.
Byliny
- Denně vypijte 3 šálky čaje z byliny pau ďarco. Ten je možno užívat i zevně. Připravte silný čaj s použitím 6 čajových sáčků na 2 litry teplé vody. V této směsi si třikrát denně máčejte nohy vždy po dobu patnácti minut, a úleva se dostaví.
- Jinou lázeň si můžete připravit s použitím 20 kapek oleje z kustovnice cizí do malého množství vody a touto směsí si třikrát denně budete po patnácti minutách natírat nohy. Po uplynutí této doby nohy důkladně osušte a naneste na postižená místa několik kapek neředěného oleje z kustovice cizí. Jde u účinný přírodní protiplísňový prostředek.
Doporučení
- Sestavte si vyvážený jídelníček, který se bude skládat ze spousty syrového ovoce a zeleniny, pečených ryb, pečeného kuřete bez kůže, zrnin vcelku a jogurtu i dalších potravin s obsahem acidofilních kultur.
- Vyhněte se nápojům na bází koly, zpracovaným potravinám, zpracovaným zrninám a všem formám cukru. Nejezte smažená nebo maštěná jídla.
- Dle výše uvedeného návodu berte doplňkově vitaminy A, B a C.
- Udržujte si nohy v suchu. Po koupeli se pečlivě utřete i mezi prsty. Každý ručník použijte jen jednou a pak jej nechte vyprat. Noste savé ponožky z bavlny. Větrejte si boty a denně si ponožky měňte. Ponožky, ručníky a všechno ostatní, co přišlo do kontaktu s infikovaným místem perte.