Popis

Pomerančová kůže

Příčiny

  • Špatný krevní oběh a lymfatický oběh
  • Hormonální poruchy ( antikoncepční pilulky, hormonální léčba )
  • Špatný jídelní režim

Dědičný vliv - nemusí se projevit

Příznaky

Diagnóza: Pinch test (štípací test) - pokud se po zmáčknutí kůže mezi palcem a dvěma prsty objeví důlky, jedná se o celulitidu.

 

Přírodní a doplňková léčba

Mezinárodní vědecké studie ukazují jako největšího pomocníka v léčbě ALOE VERA šťávu z celého listu. Aby ALOE VERA šťáva z celého listu byla efektivní - musí mít minimálně 5000 mg aktivních přírodních polysacharidů aloe na litr.

Léčba celulitidy spočívá hlavně v radikálním snížení množství zkonzumovaného tuku, ve vyloučení cukru, snížení přísunu a omezení toxinů a v rozproudění lymfy v lymfatických cévách a kožních krevních vlásečnicích.

1 Radikálně omezit spotřebu všech živočišných tuků ( másla, sádla ) a orientovat se na střídmou spotřebu rostlinných olejů lisovaných za studena.

2 Radikálně snížit spotřebu masa, nejlépe je úplně vynechat červené maso a střídmě jíst bílé maso - ryby a drůbež ( 2x až 3x týdně ). Červené maso nahradit sojovým masem.

3 Proto, že podkožní tuk vzniká i z cukru a sladkostí, přestaňte užívat bílý cukr a slaďte medem. Místo bílé mouky používejte celozrnnou mouku. Jezte celozrnný chléb, celozrnné pečivo, celozrnné koláče a buchty.

4 Naučte se správně kombinovat potraviny, neboť nesprávné kombinace vedou k celulitidě a obezitě. Nesmíte kombinovat škroby a koncentrované bílkoviny, tedy např. maso a knedlík, maso a rýži či brambory, ale pouze maso se zeleninou. Není vhodné jíst chléb s masem, ale jen s pomazánkami a zeleninou. Nekombinujte ovoce a zeleninu.

5 Pijte denně 2,5 až 3 litry tekutin - slabé minerálky, čistou vodu, slabé bylinkové čaje a čerstvě vylisované šťávy z ovoce či zeleniny. Nepijte COCA COLU, SPRITE, FANTU, kupované džusy, černý čaj a kávu.

6 Denně snězte 0,5 kg syrové zeleniny a 0,5 kg syrového čerstvého ovoce.

7 Pokud chcete čištění organismu zintensivnit, po dohodě s lékařem absolvujte 3 až denní půst s klystýry a masážemi. Bez dohody lékaře můžete absolvovat 2 denní půst, kdy budete pít pouze čistou vodu nebo čerstvě vylisované ovocné či zeleninové šťávy. Existuje i vlký výběr prostředků podporujících detoxikaci organismu(Chlorella).

8 Lymfa musí volně proudit a odvádět z těla toxické látky. Nemá však svojí vlastní pumpu, podobnou jako krevní oběh má srdce. Jediným způsobem, jak rozpumpovat lymfu, je pohyb a masáže rukou, kartáčem, speciální sisalovou rukavicí.

9 Pěstujte psychohygienu,abyste své nerváky a mindráky nemusely léčit mlsáním a přejídáním.
Lymfatický oběh můžete též podpořit koupelemi s obsahem aromaterapických olejů ( např. grapefruitový ) a používáním kvalitních speciálních proticelulitidových krémů .

10 Pijte denně čaj ze semen ostropestřce mariánského, který podpoří činnost jater k lepšímu spalování tuků. Rovněž se doporučuje čaj z chaluhy bublinaté, která podporuje činnost štítné žlázy.

11 Denně užívejte 200 mg E vitamínu, 25 000 UI beta-carotenu, 1 až 3 g C vitamínu, B komplex , multiminerály ( přírodní zdroj - řasy chlorella ).

Další informace naleznete ve speciální kategorii na https://www.001shop.cz/Celulitida.

Všechny tyto preparáty můžete zakoupit na www.001shop.cz - Nová kamenná prodejna 001shop. Adresa: Krakovská 22, Praha 1 ( 20m od Václavského nám. )