Reklama

Chlamydia

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocnosti USA je sexuálně přenášená chlamydia příčinou převážné části pohlavně šířených chorob ve Spojených státech. Sexuál­ně přenášená chlamydia je asi dvakrát hojnější nežli kapavka. Každoročně bývá zaznamenáno kolem 4 mili­onů nových případů, a přibližně 50 000 žen je násled­kem této nemoci každoročně sterilních. Asi 18 procent dospívající mládeže v USA trpí infekcí chlamydie a podle nedávno provedené studie bylo na jedné vysokoškolské koleji nakaženo 50 procent žen.

K příznakům této infekce patří záněty v genitální oblasti, výtok z pochvy nebo močové trubice, potíže s močením, bolesti při pohlavním styku a svědění kolem zaníceného místa. Tyto symptomy se mohou vyskytnout jak u mužů, tak i u žen. Přibližně 10 procent mužů a 70 procent žen s touto infekcí však žádné příznaky nezaznamená. Neléčená chlamydia vede u žen asi ve 30 procentech případů k neplodnosti. Může dojít k zánět- livému onemocnění v pánevní oblasti a k nevratnému poškození pohlavní soustavy, což vede k nutnosti hyste- rektomie.

U mužů může chlamydia způsobit zánět prostaty a semenných váčků. K symptomům zánětu prostaty pat­ří bolestivé močení a vodnatý výtok z močové trubice.

Diagnóza infekce se provádí na základě bakteriologic­kého vyšetření moči nebo poševního výtoku či výtoku z močové trubice.

Přírodní doplňková léčba:

Byliny

Chřest, echinacea, vodilka a jetel luční pomáhají při hojení.

Upozornění: Vodilku neberte denně po dobu delší než jeden týden, protože by mohlo dojít k narušení normální střevní mikroflóry. Během těhotenství ji vynechte a opa­trně ji užívejte.

Česnek - Působí jako přírodní antibiotikum a pod­poruje hojení.

Vitamíny skupiny B - Pro lepší trávení.

Vitamín C - na imunitu.

Směs bylin pro očistu organismu - Posiluje obranyschopnost a odolnost proti nežádoucím bakteriím, včetně chlamýdií.

Doporučení:

  • Svůj jídelníček sestavujte převážně z potravin, jako je čerstvá zelenina a ovoce, hnědá rýže, syrová semena a ořechy, krůta, bílé rybí maso a zrniny vcelku.
  • Vyhněte se nadměrně zpracovaným, smaženým a na­soleným potravinám, a to i v případě kuřecího masa. Přibližně třetina kuřat prodávaných v USA obsahuje pa­togenní bakterie, například salmonelu. Krůtí maso je přijatelné. V krůtím mase takové bakterie dosud nale­zeny nebyly.
  • Pijte jen převařenou vodu, šťávy bez cukru a bylin­né čaje.

K obnovení příznivé mikroflóry střevního traktu zničené antibiotiky berte doplňkově komplexní probiotika.

  • Důležité upozornění:

Vždy platí, že před zahájením jakékoli formy léčby, ať už klasické nebo alternativní, byste měli konzultovat se svým lékařem nebo jiným zdravotním odborníkem. Každý jednotlivý organismus je unikátní a reaguje odlišně na různé léčebné metody. Samoléčba může vést k nežádoucím účinkům nebo zhoršení stavu.

Zvláštní opatrnost je nezbytná u několika skupin osob:

  1. Alergici: Osoby trpící alergiemi by měly být obezřetné při využívání doplňkových léčebných metod, protože některé látky mohou vyvolat alergické reakce.
  2. Uživatelé léků: Lidé užívající pravidelnou medikaci by měli konzultovat využití alternativních léčebných přístupů s odborníkem, aby se minimalizovaly interakce mezi léky.
  3. Těhotné a kojící ženy: Během těhotenství a kojení je bezpečnost různých léčebných metod pro matku i plod či kojence klíčová. Je třeba konzultovat jakýkoli zásah s gynekologem či pediatrem.
  4. Děti: Děti mají citlivý organismus, a proto je důležité konzultovat jakoukoli změnu v léčbě s pediatrem.

Tento server není určen k diagnostice nemocí a neměl by být považován za zdroj kompletního lékařského poradenství. Naším cílem je poskytnout vám informace a povzbudit vás hledat odbornou pomoc tam, kde je to zapotřebí. Pamatujte, že vaše zdraví je cenný poklad, a proto byste k němu měli přistupovat s maximální péčí a zodpovědností.